Home  ›  Nasze realizacje

Nasze realizacje

Naszym priorytetem są niestandardowe realizacje, wynikające z indywidualnych potrzeb Klienta. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem – od etapu projektowania do momentu odbioru gotowego kontenera.

Modyfikacje kontenerów morskich
– nasze realizacje

Firma Modykon od lat realizuje zlecenia na rzecz Klientów w zakresie modyfikacji kontenerów morskich. Posiadamy wiedzę ekspercką, doświadczenie i odpowiednie zaplecze techniczne do pracy. Wszystko to sprawia, że oferujemy wyjątkowe aranżacje kontenerów. Sprawdź nasze realizacje i zamów adaptacje kontenerów morskich zgodnie ze swoimi potrzebami!

Mobilna kotłownia oraz magazyn paliw

Mobilna kotłownia oraz magazyn paliw na bazie kontenerów morskich - taki zestaw może zasilić całe osiedle mieszkalne na czas podłączenia ciepła do instalacji miejskiej. Dwa kontenery morskie 40'HC zostały skrócone do wymaganych wymiarów oraz przystosowane do pełnienia założonych funkcji. Kotłownia została wyposażona w piec grzewczy o dużej mocy, aparaturę sterującą i komin spalinowy. Poprowadziliśmy instalację elektryczną z osobnym uziemieniem oraz zewnętrznym wyłącznikiem bezpieczeństwa. Magazyn paliw został wyposażony natomiast w zbiornik na paliwo ciekłe oraz wannę wychwytową. Podłogę w kontenerach wyłożyliśmy szczelną blachą w celu łatwego zmywania powierzchni. Pomieszczenia zaizolowaliśmy płytą warstwową z rdzeniem PIR, a następnie wykonaliśmy wentylację grawitacyjną (czerpnie w drzwiach, otwory wylotowe pod sufitem).

Zapytaj o podobny

Mobilna kopalnia kryptowalut

Przedmiotem adaptacji jest kontener 20'DC ONEWAY przystosowany jako mobilna kopalnia kryptowalut. Głównym wymaganiem kontenera jest zapewnienie odpowiedniego chłodzenia oraz wentylacji dla urządzeń kopiących kryptowaluty, generujących bardzo wysoką temperaturę. W celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji wykonaliśmy stalową, ażurową ścianę wentylowaną, za którą znajdują się demontowalne filtry. Na przeciwnej ścianie zainstalowaliśmy 8 wentylatorów o bardzo wysokiej wydajności z regulowanymi lamelami. W celu ochrony przed temperaturą zaizolowaliśmy sufit wełną skalną na grubość 100 [mm], co zostało wykończone ognioochronną płytą. Kontener posiada instalację elektryczną umożliwiającą odpowiednie sterowanie wentylatorami. Kopalnię kryptowalut pomalowaliśmy w dwóch kolorach białym (RAL9003) oraz czarnym (RAL9005) oraz wyposażyliśmy w dedykowane regały pod aparaturę wewnętrzną umożliwiającą łatwą eksploatację obiektu.

Zapytaj o podobny

Renowacja kontenerów biurowych

W naszej ofercie znajduje się również renowacja kontenerów morskich, dzięki czemu "zmęczone" już kontenery mogą Państwu służyć przez kolejne lata. Klient zgłosił się do nas z dwoma kontenerami biurowymi, które postanowił odnowić i zmodyfikować. W pierwszym pomieszczeniu zdemontowano zniszczoną izolację, płyty wykończeniowe, izolację podłogi, wykładzinę. Kontener został wyczyszczony do konstrukcji stalowej. Konstrukcja została kompletnie odnowiona poprzez szlifowanie, zabezpieczenie antykorozyjne oraz malowanie farbą nawierzchniową. Zamontowano nowe skrzydło drzwiowe, oraz okno PCV. Wewnątrz wykonano nową izolację z wykorzystaniem wełny skalnej, wykonano stelaż jako podkonstrukcję pod płyty wykończeniowe oraz zamontowano białe płyty laminowane jako wykończenie ścian. Ponadto wykonano instalację elektryczną, izolację podłogi oraz wyłożono nową wykładzinę przemysłową. Drugie pomieszczenie zaadaptowaliśmy jako pomieszczenie szlifierskie. Konstrukcja kontenera została kompletnie odnowiona poprzez szlifowanie, zabezpieczenie antykorozyjne oraz malowanie farbą nawierzchniową. W kontenerze wycięto otwory, wstawiono okno PCV oraz drzwi techniczne. W pomieszczeniu wykonano stelaż pod płyty, na których zamocowane zostały niepalne panele dźwiękochłonne. Podłogę wykończono aluminium ryflowanym. Z zewnątrz kontenery zostały odnowione i pomalowane w kolorze RAL5015.

Zapytaj o podobny

Kontenery morskie 40'HC Double Door

Kontenery Double Door wykonane zostały na bazie standardowych kontenerów 40'HC używanych. Modyfikacja została wykonana zgodnie z wytycznymi klienta. Malowanie ścian zewnętrznych w kolorze RAL5008, dach został pomalowany farbą refleksyjną w kolorze srebrnym RAL9006. Środek pokryliśmy białą farbą antykondensacyjną, zapobiegającą tworzeniu się kondensatu i skraplaniu pary wodnej na wewnętrznych ścianach kontenera.

Zapytaj o podobny

Kontener techniczny – stacja transformatorowa

Kontener został zaadaptowany pod funkcję stacji transformatorowej, wyposażony w trzy stalowe czerpnie powietrza oraz dachowy wentylator przemysłowy, o bardzo wysokiej wydajności zapewniającą odpowiednią wentylację maszyn klienta. Urządzenia o łącznej masie 3,6T umieszczone zostały na dwóch otworowanych ceownikach hutniczych zamontowanych bezpośrednio do stalowych wręgów kontenerowych, co zapewnia odpowiednią nośność, bezpieczeństwo i stabilizację maszyn. Na ścianach bocznych zamontowano izolatory prądu elektrycznego, które osadzone zostały w stalowych prefabrykowanych elementach wyciętych techniką laserową. Wewnątrz kontenera wykonano instalację elektryczną zawierającą oświetlenie, gniazda, sterowanie promienników ciepła oraz wentylatora za pomocą termostatów. Kontener został obustronnie pomalowany na kolor jasnoszary RAL7035.

Zapytaj o podobny

Kontener morski 20’DC Biurowy

Klasyka w naszym portfolio. Zmodyfikowany nowy kontener morski 20'DC jako mobilne biuro (ok 13m2, izolowany płytą warstwową z rdzeniem PIR, instalacja elektryczna, stolarka okienna oraz drzwiowa). Jest to jedna z kilku kombinacji jakie przygotowujemy na zamówienie naszych klientów. Malowanie z zewnątrz w kolorze pantone2915C.

Zapytaj o podobny

Kontenery eventowe

Cieszy nas coraz większe zainteresowanie płynące z branży kultury i rozrywki. Tym razem dołożyliśmy cegiełkę do ciągle rozwijającej się Gdańskiej „100czni”. Na zamówienie klienta wykonaliśmy modyfikacje dwóch kontenerów morskich 40’HC, które zostały zaadoptowane pod kontener sanitarny oraz barowy z zapleczem socjalnym. Całość została wykonana w stylu minimalistycznym, surowym, idealnie wpisując się w styl całego obiektu.

Zapytaj o podobny

Kontenery barowe

W tym roku najczęściej zamawiany produkt. Standardowo bazą jest kontener morski 20’DC, a na załączonej dokumentacji zdjęciowej widoczne są zarówno kontenery nowe, jak i używane. Konfiguracja klap, stolarki drzwiowej oraz wyposażenia, jest indywidualnym pomysłem naszych klientów. Dowolność w modyfikowaniu kontenera jest dużym plusem, gdyż każdy chce mieć coś oryginalnego.

Zapytaj o podobny

Szkoła surfingowa

Nasza największa inwestycja dotychczas. Klub Surfingowy SKS wymarzył sobie szkółkę w Chałupach i tak powstał obiekt na bazie sześciu kontenerów 20’HC oraz trzech kontenerów 40’HC. Między innymi: recepcja, pomieszczenia techniczne, pokoje noclegowe, strefa chilloutu. Adaptacja kontenerów do wymogów naszego klienta to nie wszystko. Zajęliśmy się także montażem całego kompleksu jak również wykonaliśmy konstrukcje drewniane łączące kontenery. Całość została pomalowana w kolorze RAL9011.

Zapytaj o podobny

Rozbudowa powierzchni letniskowej

W tym przypadku klient zgłosił się z pomysłem rozbudowy domku letniskowego, którym była przyczepa kempingowa. Przestrzeń uzyskaliśmy dzięki połączeniu dwóch kontenerów 40’DC, które zostały skrócone na długość 9,5 metra. Ściany kontenerów wycięliśmy według projektu klienta i obrobiliśmy profilem zamkniętym pod stolarkę okienną oraz drzwiową. Dach obiektu został przygotowany pod zabudowę tarasu, który będzie wykonany w najbliższym czasie. Całość została odnowiona i pomalowana w kolorze RAL7021.

Zapytaj o podobny

Kontener barowy 40'HC

Kontener barowy z kontenera morskiego ? Ostatnim czasem jest to bardzo popularne i praktyczne rozwiązanie. Tym razem zgłosił się do nas klub Progresja z Warszawy, który ubarwił naszą realizację malowaniem w kolorze RAL 4005 i wniósł nieco kontrastu do czarno-szarych kontenerów, które mają największe wzięcie. Kontener został umiejscowiony na otwartej przestrzeni, gdzie niebawem odbędą się koncerty oraz imprezy eventowe. Z pewnych źródeł wiemy, że „fioletowy kontener” naprawdę robi furorę :)

Zapytaj o podobny

Powierzchnia magazynowa 2 x 40'HC

Jedno z najpopularniejszych rozwiązań w przypadku powiększenia przestrzeni magazynowej. W tym przypadku klient poprosił nas o wykonanie zestawu z kontenerów morskich 40’HC. W miejscowości BIAŁA nasza ekipa zmontowała i posadowiła kontenery w wyznaczonym miejscu tuż przy budynku delikatesów w taki sposób, aby była możliwość przejścia bezpośrednio do magazynu. Kontenery zostały wyposażone w elektrykę w stopniu IP 55, izolacja wełną mineralną pokryta płytą MFP, odnowienie i malowanie kontenerów z zewnątrz w kolorze RAL7016.

Zapytaj o podobny

Obiekt biurowo - socjalny z zapleczem warsztatowym 2 x 40'HC

Tytułowy zestaw wykonany został na bazie dwóch używanych kontenerów morskich 40 HC. W pierwszym kontenerze znalazło się miejsce na biuro, szatnię oraz łazienkę wyposażoną w kabinę prysznicową, umywalkę oraz WC. Drugi kontener pełni funkcję magazynowo - warsztatową. Kontenery zostały zaizolowane płytą warstwową z rdzeniem PIR, podłoga została pokryta wykładziną PCV, malowanie z zewnątrz w kolorze RAL7016.

Zapytaj o podobny

Garaż z kontenerów 3 x 40'HC

Garaż o powierzchni ok. 90m2 powstał na bazie używanych kontenerów 40 HC. Po dostawie pierwszych dwóch kontenerów okazało się, że niezbędne będzie powiększenie przestrzeni, dlatego szybko poradziliśmy sobie z przygotowaniem i wkomponowaniem trzeciej sztuki. W tym przypadku zadziałała szybka reakcja oraz elastyczność względem pierwotnego założenia.

Zapytaj o podobny

Obiekt sezonowo - techniczny 2 x 20'DC

Obiekt został wykonany na bazie dwóch nowych kontenerów morskich 20 DC. Pierwsze pomieszczenie zostało zaaranżowane jako domek mieszkalny, natomiast drugie jako podręczny warsztat. Malowanie z zewnątrz w kolorze czarnym RAL9011. W środku izolacja wełną mineralną o grubości 10 mm. Ściany zostały pokryte płytą mfp oraz pomalowane na kolor biały, natomiast sufity oraz podłogi zostały przyciemnione aby nadać kontrastu. Efekt finalny robi wrażenie.

Zapytaj o podobny

Kontener gastronomiczny 20'HC

Kontener gastronomiczny 20 HC w budynku. Duże wyzwanie (a takie lubimy najbardziej), które zostało zakończone sukcesem. Otrzymaliśmy zamówienie dotyczące kontenera gastronomicznego na bazie kontenera morskiego 20’HC, który docelowo miał znaleźć się w jednym z Warszawskich biurowców. Obiekt został zbudowany na miejscu od podstaw, gdyż ograniczony dostęp do wnętrza budynku wyeliminował dostawę produktu w całości.

Zapytaj o podobny

Domek sezonowy 20'HC

Domek sezonowy został wykonany z nowego kontenera morskiego 20 HC. Malowanie z zewnątrz w kolorze RAL7016, izolacja w środku wełną mineralną o grubości 10cm. Ściany, sufit i podłoga zostały pokryte płytą mfp 12mm. Przesuwana stalowa ściana chroni kontener przed włamaniem. W tym przypadku kontener może również służyć na przykład jako punkt pokazowy na targach i wystawach.

Zapytaj o podobny

Dom letniskowy 2 x 20'DC

Obiekt został wykonany na bazie dwóch używanych kontenerów morskich 20 DC, które zostały odnowione i pomalowane według życzenia Klienta. Powierzchnia składa się z pokoju dziennego, sypialni, oddzielnej kuchni i łazienki. Domek został dostarczony i posadowiony w malowniczym miejscu w Rumi.

Zapytaj o podobny

Obiekt biurowo - magazynowy 6 x 20'HC

Prezentowany zestaw został wykonany z wykorzystaniem używanych kontenerów morskich 40 HC, które zostały skrócone na 7 i 6m zgodnie z wytycznymi Klienta. Obiekt składający się z czterech kontenerów przeznaczonych na zaplecze magazynowe oraz dwóch kontenerów pełniących powierzchnie biurowe, wykonany został dla firmy z Drezden (Niemcy).

Zapytaj o podobny

Biuro z kontenerów 40'HC one way

Konstrukcja na bazie czterech nowych kontenerów morskich 40 HC dziś pełni funkcję biura z pełnym zapleczem socjalnym dla jednego z naszych klientów. W wyznaczone miejsce wybrała się nasz ekipa montażowa, która dzielnie poradziła sobie z ustawieniem i połączeniem całego zestawu. Tego typu biuro kontenerowe przestaje być egzotyką i staje się coraz bardziej powszechną budowlą.

Zapytaj o podobny

Dom z kontenerów

Realizacja powstała na bazie ośmiu kontenerów morskich (4 x 40HC i 4 x 40DC) pod budowę domu jednorodzinnego ( 170m2 - użytkowej 150m2 ). Modyfikacje przeprowadzone zostały w hali produkcyjnej. W ciągu jednego dnia wszystkie elementy zostały przetransportowane oraz poskładane w jedna całość… Przy współpracy z firmami zewnętrznymi efekt końcowy udało się uzyskać w 7 miesięcy. Próbka w zdjęciach...

Zobacz więcej

Kontener obniżony 20'DC

Zamówienie otrzymaliśmy od straży pożarnej z Niemiec. Kiedy standardowy kontener morski jest zbyt wysoki, istnieje możliwość jego obniżenia do pożądanej wysokości. W tym przypadku kontener uzyskał wysokość 2,16m, co pozwoliło na dostosowanie jego wymiarów do potrzeb Klienta.

Zapytaj o podobny

Kontener barowy 3 x 20'DC

Produkty zostały wykonane na bazie nowych kontenerów morskich 20 DC. Idealne rozwiązanie jako punkt gastronomiczny w sezonie letnim. Dzięki zastosowaniu sprężyn gazowych, otwieranie i zamykanie klap ułatwia codzienną eksploatację. Modyfikacja kontenera morskiego pozwala na dostosowanie rozmiaru otworów wedle potrzeb i preferencji Klienta.

Zapytaj o podobny

Kontener biurowo-sanitarny 20'HC

Adaptacja kontenera morskiego pod biuro wyposażone w toaletę. Przestrzeń dodatkowo może pełnić funkcje magazynu na dokumentację, szatni czy pokoju socjalnego. Opcja idealna dla firm budowlanych – mobilny kontener biurowo-sanitarny można przemieścić po zakończeniu danej inwestycji na miejsce kolejnej.

Zapytaj o podobny

Kontener specjalistyczny 20'HC

Kontener został zmodyfikowany według wytycznych naszego klienta i po zamontowaniu specjalistycznych urządzeń pełni funkcję stacji uzdatniania wody. Bazą jest nowy kontener morski 20 HC. Na ścianach izolacja z wełny mineralnej pokryta płytą MDF. Podłoga została pokryta wykładziną antypoślizgową z PCV. We wrotach kontenerowych zamontowaliśmy drzwi techniczne, aby ułatwić sprawne i szybkie wejście do środka w przypadku nagłej sytuacji.

Zapytaj o podobny

Makieta wojskowa 10'DC

Nietypowe i spontaniczne zamówienie. Otrzymaliśmy zapytanie w sprawie wykonania makiety na jeden z poligonów wojskowych. Kontener (w tym przypadku 10 DC) posłużył jako obiekt sił wroga i został ostatecznie zniszczony przez nasze oddziały przy użyciu ciężkiej amunicji :)

Zapytaj o podobny

Kontener magazynowy typu Self Storage 40'HC

Kontener magazynowy na bazie kontenera morskiego używanego 40 HC z dziesięcioma boksami, każdy z boksów to powierzchnia 2,6m2, która może służyć do przechowywania rowerów, skuterów, akcesoriów ogrodowych, mebli itp. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w wentylację grawitacyjną, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Ilość boksów jest dowolna. Produkt trafił do naszej stałej oferty.

Zapytaj o podobny

3 x 45'HCPW

Kontenery zostały odnowione i pomalowane z zewnątrz i wewnątrz, zamontowaliśmy również drzwi techniczne. Magazyny dodatkowo wyposażyliśmy w najazd o wymiarach 1500/1500 umożliwiający wjazd wózkiem widłowym lub paletowym oraz najazdy boczne umożliwiające swobodne wejście do kontenerów.

Zapytaj o podobny

2 x 20'DC Nowa izolowana z elektryką w stopniu ochrony IP55

Jedna z pierwszych naszych realizacji. Magazyny przeznaczone do przechowywania części i akcesoriów żaglówek oraz łodzi, czy też sprzętów ogrodniczych. Kontenery zostały przez nas dostarczone i posadowione w przepięknym miejscu blisko jeziora na Mazurach. Izolacja wełną mineralną o grubości 10cm, ściany i sufit pokryte płytą MFP 12mm, instalacja elektryczna w stopniu IP55, wentylacja grawitacyjna.

Zapytaj o podobny

Zbiornik na zboże 2 x 20'DC

Zbiornik na materiał sypki, zbudowany na bazie dwóch morskich kontenerów 20 DC. Objętość około 60m³ pozwala na przechowywanie znacznej ilości np. zboża, soli drogowej lub paszy. Ten konkretny zestaw stanął na terenie portu Gdańskiego. Możemy wykonać podobne zbiorniki w dowolnej konfiguracji wykorzystującej wszystkie wymiary i rodzaje kontenerów. Świetnym uzupełnieniem do takiego zbiornika będą nasze najazdy.

Zapytaj o podobny

Najazdy do kontenerów 1500 x 560

Najazdy umożliwiają wjazd wózkiem widłowym lub paletowym do kontenera. Oferujemy najazdy w różnych wymiarach.

Zapytaj o podobny

Magazyn izolowany 20'DC

Magazyn izolowany dla kolejnego zadowolonego klienta, tym razem kontener pojechał do Głogowa. Kontener wyposażony w izolację z wełny mineralnej o grubości 10 cm, elektrykę w stopniu IP 55 ( 3 podwójne gniazda, dwie lampy hermetyczne ), grzejnik 1000W, poczwórną wentylację grawitacyjną i czerpnię powietrza na wrotach, ściany zostały pokryte płytą MFP.

Zapytaj o podobny

2 x 20'DC Nowa w kolorze niebieskim

Magazyny na bazie nowych kontenerów morskich 20 DC (RAL 5010). Izolacja z wełny mineralnej o grubości 10cm. Ściany pokryte płytą MFP, instalacja elektryczna w stopniu IP55, grzejnik, poczwórna wentylacja, czerpnia powietrza. Jest to jeden z naszych standardowych produktów.

Zapytaj o podobny